Kolagen na blizny

Blizny powstają na skutek gwałtownego zdarzenia, które sprawia, że dochodzi do przerwania spójności skóry. Organizm będzie wysłał w to miejsce większej ilości kolagenu, który ma sprawić, że rana będzie się szybko zasklepiać. Rana jest niebezpieczna dla funkcjonowania całego organizmu.

Funkcje skóry

Pamiętajmy, że skóra ma głównie funkcję ochronną. Ma ona chronić nasz organizm przed przenikaniem do wnętrza zanieczyszczeń, bakterii, będzie to bronić organizm przed infekcjami. Powstała rana musi być więc bardzo szybko zasklepiona. Taki mechanizm obronny organizmu będzie działał po jej powstaniu.

W ten sposób nastąpi proces gojenia się ran, które zaczną zmieniać kolor i staną się w końcu perłowe. Powstaje zasklepienie skóry w postaci blizny. Kolagen obronny na blizny wykonywał skutecznie swoje zadanie i rana była unieszkodliwiona. Problemem od strony estetyki skóry jest taki, że blizna będzie pozbawiona meszków włosa i jej powierzchnia będzie bardzo widoczna, rzuca się w oczy.

Czy blizny można zlikwidować?

Co więc stosować w przypadku ran pooperacyjnych, po operacji wyrostka, przepukliny czy też w przypadku rany po cesarskim cięciu? Im szybciej zastosujemy kolagen, który wspiera gojenie tym dla nas lepiej. Wtedy będzie oczywiście większa możliwość sklejania ran dodatkowym kolagenem.

Usuwanie blizn

Może być niekiedy tak, że rana będzie wygojona niemal całkowicie. Szybkie zastosowanie kolagenu rybiego będzie zasklepiać oraz sklejać rany, które wynikają z przerywanych włókien kolagenu. Świeże rany należy niezwłocznie zacząć wypełniać kolagenem, by szybko przywrócić dobry wygląd dla skóry.

To najlepszy czas, by uratować wygląd zagojonej rany. Kolagen w naturalny sposób będzie zasklepiał przerywane włókna.

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ skóra otrzymuje dodatkowe dawki naturalnego kolagenu, który natychmiast będzie wykorzystywany do gojenia się ran. Dodatkowo kolagen pozwala na uzyskiwanie minimalnych ubytków.

Jak skóra ma budować nowy kolagen to będzie wykorzystywać właśnie te dodatkowe dawki, jakie będziemy mogli dostarczyć. Warto pamiętać, że do powstania nowych włókien kolagenu bardzo ważnym dodatkiem będzie witamina C, dlatego trzeba ją do organizmu dostarczać. Osiem razy więcej nowych włókien może powstawać właśnie dzięki witaminie C.

Story Page