Wszystko o kolagenie na twarz

Zmarszczki na twarzy to jedynie kwestia czasu. Mogą się one pojawić szybciej albo nieco później, ale nie da się ich ustrzec. Sposobem na opóźnienie ich pojawienia się będzie przede wszystkim ich minimalizowaniem oraz stosowanie odpowiedniej diety połączonej z dobrą pielęgnacją twarzy i ciała.

Proces starzenia się

Razem ze starzeniem się organizmu nasza skóra traci na swojej elastyczności i staje się sucha. Utrata kolagenu, który odpowiada za nadawanie sprężystości sprawi, że pojawią się na naszej skórze zmarszczki. Mogą się one pojawiać jeszcze szybciej, gdy ktoś często decyduje się opalać, nadużywa wizyt w solarium albo też ma również niekontrolowaną mimikę twarzy, odwodnienie, czynniki środowisko czy też źle prowadzona dieta czy pielęgnacja skóry. To wszystko wpłynie na liczniejsze zmarszczki.

Zmarszczki dzielić będzie można na takie, które powstają razem ze skurczami mięśni twarzy w tym tak zwane kurze łapki oraz zmarszczki na czole czy takie w okolicach ust i nosa. Kolagen to szansa na to, że uda się nam chronić przed zmarszczkami. Pojawić się mogą już po ukończeniu 25 roku życia. Najpierw są linie w okolicach nosa, czoła czy oczu.

Pierwsze zmarszczki mimiczne wynikają z tego jak pracuje nasza twarz. Z wiekiem skóra będzie swoją sprężystość oraz elastyczność tracić a efektem będzie znacząco zmarszczona twarz. Czy zmarszczki da się usunąć? Jeśli nie chcemy korzystać z reklamowanych kremów, nie decydujemy się na zabiegi medycyny estetycznej to możliwe, że dla nas taką opcją będzie właśnie kolagen.

Pielęgnacja twarzy

Czym jest kolagen?

Kolagen to podstawowe białko tkanki łącznej. Razem z elastyną oraz kreatyną powinno sprawić, że napięcie skóry będzie odpowiednie, jej nawilżanie oraz sprężystość będzie nam odpowiadać. Od około25 roku życia skóra traci wymienione cechy co wynika z tego, że rosnąć zacznie deficyt kolagenu. Po około 30 rokiem życia dodatkowo zanikać mogą gruczoły łojowe oraz potowe, skóra jest sucha, nieco wiotka. Wtedy pojawiać się mogą zmarszczki.

Problemem będzie dla naszej skóry między innymi to, że produkcja kolagenu będzie w organizmie mniejsza niż jego degradacja i z wiekiem ta dysproporcja będzie rosnąć. Jeśli chcemy zniwelować pojawiające się zmarszczki wprowadzenie do organizmu kolagenu będzie kluczową sprawą, ponieważ to on właśnie gwarantuje nam elastyczność. Stosując kolagen dwa razy dziennie po około miesiącu już będzie można liczyć na to, że wygładzenie skóry będzie znaczące. Jeśli chcemy uzyskiwać dobry efekt kolagen należy nakładać po kąpieli na czystą albo też lekko wilgotną skórę. nie można jednak z ilością przesadzać.

Pielęgnacja skóry

Regularne dbanie o skórę i jej właściwa pielęgnacja to taki element, o którym nie możemy zapominać i trzeba to brać pod uwagę. Profilaktyka może mieć rzeczywiście bardzo duże znaczenie, jeśli ktoś chce się przed zmarszczkami ochronić, dlatego nie można jej zaniedbywać. Przy dobrej profilaktyce można oczekiwać, że ten problem zmarszczek będzie się u nas pojawiał później i to już będzie dla nas istotny sukces, który warto zauważyć.

Story Page