Zupa młodości, czyli pożywienie bogate w kolagen

Kolagenowa zupa z warzyw

Każdemu z nas będzie zależeć na tym, by jak najdłużej zachowywać młodość i dlatego ograniczamy zdecydowanie używki, uprawiamy sport, zaczynamy się zdrowo odżywiać. Każdy z tych punktów będzie bardzo ważny, ale zawsze najważniejsza będzie jedna sprawa, a więc przede wszystkim prowadzenie zdrowej diety. Niestety nie każdy składnik umożliwiający nam zachować młodość łatwo będzie dostarczyć z pożywieniem.

Takim ważnym elementem będzie kolagen i jego z pożywieniem będzie trudno dostarczyć. Oczywiście można zacząć spożywać regularnie nóżki wieprzowe w galarecie, ale raczej dla większości z nas nie będzie to jakaś szczególnie ciekawa potrawa. Jak więc wprowadzić to białko, które w naszym organizmie będzie odpowiadać za młody wygląd, pracę naszych ścięgien, więzadeł oraz stawów? Najprostsze rozwiązanie to specjalna zupa kolagenowa.

Zupa kolagenowa – jak ją zrobić

Do zrobienia takiej zupy będziemy potrzebować mniej więcej około 2 kg wieprzowych, wołowych albo cielęcych kości szpikowych, które trzeba przerąbać w taki sposób, że uwalniał będzie się szpik. Do tego pięć litrów wody. Kości gotujemy przez mniej więcej 3 godziny pod przykryciem na niewielkim ogniu. By kolagen się skutecznie wytrącał dobrze będzie dodać do tego około 10 ziaren pieprzu, ziele angielskie a także liście laurowe.

Zupa z kolagenem

Odmładzająca zupa kolagenowa

Po zagotowaniu odcedzamy wodę, kości skrobiemy z luźnych tkanek i decydujemy się również na wyciągnięcie szpiku. Wszystko drobno siekamy i następnie dodajemy do wody, po czym wszystko należy jeszcze raz przez krótki czas gotować i odstawiamy następnie do ostygnięcia. Z czasem wywar powinien nabierać lekko galaretowanej konsystencji.

Kolagen a pożywienie

Z tak przygotowywanego wywaru będzie można przygotowywać różne zupy, ale my polecamy te z największą ilością warzyw. I nie będzie się to działo przez przypadek. Warzywa mają wiele witamin, które mogą sprawić, że wchłanianie się kolagenu będzie lepsze. W szczególności sprawdzi się tutaj papryka i cebula oraz marchew. Taka zupa będzie naszym eliksirem młodości.

Story Page