Kolagen - poznaj jego niezwykłą moc

Każdy z nas chce mieć piękną gładką skórę, ale jednocześnie każdy również zmaga się z niedoskonałościami, zmarszczkami oraz nadmiernym przesuszeniem oraz innymi dolegliwościami. Problemy takie może spowodować zła dieta albo też zła pielęgnacja skóry. jednak najbardziej prawdopodobna przyczyna problemów na skórze to problem z deficytem budulcowego składnika skóry a więc cennego kolagenu.

Co to jest jest kolagen?

Kolagen to białko, które stanowi około 70% wszystkich białek organizmu, pozostające w ciągłym ruchu. W czasie procesu zastępowania zniszczonych włókien w ciągu roku będzie się tworzyć około trzy kilogramy nowego kolagenu. Wymiana ta jest bardzo ważna, ponieważ kolagen jest wrażliwy na różne bodźce.

Jego włókna będą ulegać rozpadowi i to nie tylko z powodu zanieczyszczeń czy chemizacji środowiska, ale również pod wpływem temperatury czy promieniowania UV. Przyspieszone niszczenie kolagenu, zwolnione tempo produkcji to dwie przyczyny niewystarczającej ilości tego białka w naszym organizmie. Jego rozpad będzie zauważalny u osób, które lubią się opalać albo też w okresie menopauzy. Jak więc jego braki będzie można skutecznie uzupełniać?

Kolagen naturalny

Kiedyś uważano, że braku kolagenu nie będzie się dało uzupełniać. Twierdzono wtedy, że cząstka tego biała jest za duża i nie będzie w stanie dostać się go skóry. opinia ta dotyczyła kolagenu zdegradowanego, uzyskiwanego typowymi metodami. Kolagen aktywny biologicznie, otrzymywany nowatorską metodą uwadniania nie będzie ulegać degradacji i zachowywać będzie również aktywność biologiczną, dzięki czemu będą się dostawać przez naskórek.

Stosowanie kolagenu

Specjaliści zalecają, by regularnie stosować kolagen u osób, które kończą 25 rok życia, ponieważ wtedy rozpoczynać się będą procesy starzenia się skóry. w razie potrzeby będzie można również stosować go u osób młodszych, także u dzieci, szczególnie gdy z jakieś przyczyny dochodzi do tego, że skóra będzie uszkodzona, będą tam występować braki kolagenu. Kolagen nie będzie uzależniał ani nie będzie rozleniwiał skóry i dlatego nie będzie się dało tego przedawkować. Kolagen może w jakieś mierze cofać zegar biologiczny i dzięki temu będzie to wszystko funkcjonować jak dawniej.

Czysty kolagen będzie działał regenerująco i naprawczo na skórę i problemy takie jak zmarszczki czy rozstępy oraz trądzik. Redukować będzie również cellulit, chroni przed jego powstaniem, uelastyczni skórę. będzie wskazany dla kobiet w okresie menopauzy i przeciwdziała procesom starzenia, działa stymulująco na odnowę komórek skóry. Jeśli chcemy by nasza skóra wyglądała młodo na pewno włączenie suplementacji z kolagenem będzie bardzo dobrą decyzją i świetnie się sprawdzi poprawiając skutecznie stan i wygląd naszej skóry.

Story Page