Kolagen – jak działa na włosy?

Wiadomo nie od dziś, że lśniące i zadbane włosy to wizytówka u każdej kobiety. Mogą one również dodawać urody. Nie ma tutaj znaczenia czy są długie, krótkie, blond czy może ciemne. Najważniejsze by były piękne, jak jednak tego dokonać? Współcześnie nasze włosy są oczywiście narażone na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych.

Na to, że będą one osłabione wpływać będzie farbowanie, kręcenie lokówką, wygładzanie ich prostownicą czy codzienne suszenie z użyciem suszarki i inne codzienne czynności. Warto oczywiście dbać o to, by były one ciągle naszą ozdobą a nie takim elementem, który będzie wywoływał w nas kompleksy. Jeśli chcemy dbać o wygląd naszych włosów powinno się wiedzieć czym jest kolagen i jak może się on przyczyniać do poprawy kondycji naszych włosów.

Co to jest kolagen?

Kolagen to podstawowy składnik, który odpowiada za budowę ścięgien, skóry, stawów, kości czy włosów i paznokci. Wypełniać będzie również naszą rogówkę. Pełni istotną funkcję w organizmie, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie jego elementów. Kolagen będzie stanowić sporą część masy ludzkiego białka i znacznie większą część masy białek skóry. u młodego człowieka tego kolagenu będzie dobra ilość, ale z wiekiem systematycznie ta ilość będzie dalej spadać.

Funkcje kolagenu

Kolagen ma za zadanie spajać elementy komórkowe. Dzięki temu będzie skutecznie ujędrniał uelastyczniał oraz napinał skórę. w ten sposób doda włosom blasku a zniszczonym również objętości. Kolagen będzie wzmacniał paznokcie, zmniejszy zmęczenie skóry i widoczne na twarzy problemy takie jak alergia, łuszczyca czy problemy z trądzikiem. Będzie likwidował blizny i przyspieszy gojenie się ran.

Mocne zdrowe włosy

Kolagen – działanie na suche i cienkie włosy

Problem z kondycją włosów to najczęściej wynik braku biała. Niewystarczająca jego ilość będzie sprawiać, że staną się łamliwe, cienkie, skłonne do przesuszania. W takiej sytuacji, by poprawić wygląd można dostarczyć białko do organizmu np. spożywając większe ilości jaj. Równie skutecznym rozwiązaniem może być także suplementacja. Efekty działania kolagenu są praktycznie natychmiast zauważalne. Między innymi w przypadku zahamowania powstania łupieżu będzie to widoczne. Tworzenie się łupieżu dla wielu osób to problem trudny do pokonania.

Kolagen - wpływ na wzrost włosów i ich wypadanie

Kolagen będzie odpowiadał za regenerowanie włosów od zewnątrz, czyli wpływać będzie na odżywianie cebulek włosa, stymulować będzie również je do wzrostu. Jednocześnie właściwości kolagenu doskonale działają na proces wypadania włosów. Systematyczne stosowanie kolagenu chroni włosy przed wypadaniem oraz łysieniem. Mogą zyskiwać na objętości a także gęstości, dlatego będą one również dużo lepiej wyglądały.

Story Page