Kolagen na włosy – skuteczny ratunek

Najczęstszym problemem włosów będzie niedobór białka. Wtedy to nasze włosy zrobią się cienkie, łamliwe, przesuszają się zaczynają wypadać. Można jednak sobie z tym poradzić poprzez spożywanie większej ilości jaj. Żółtka mają siarkę, która będzie budować kreatynę. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie kolagen.

Włosy są takim elementem organizmu człowieka, po którym można zauważyć skuteczność działania kolagenu. Widać między innymi jak praktycznie od ręki przerywa się proces tworzenia się łupieżu, który dla wielu osób jest problemem nie do pokonania. Właściwości kolagenu są doskonałe i mogą chronić włosy od wewnątrz.

Dostarczany do naczyń krwionośnych będzie gwarantować odżywienie cebulek włosowych, wzmoże prawidłowy wygląd i wzrost włosów. Wiadomo, że niemal na całej długości włos jest martwy, dlatego tym elementem kluczowym dla niego zawsze są cebulki, które trzeba dobrze odżywiać.

Kolagen to także czynnik, który osłabia proces wypadania włosów. Będzie stymulować cebulki włosowe i poprawi się ich struktura, podtrzyma się skuteczna ochrona włosa, utrzyma się go w mieszkowym zagłębieniu. Regularne stosowanie niewątpliwie będzie poprawiać gęstość włosów, opóźni proces łysienia. Szczególnie istotna będzie między innymi profilaktyka u mężczyzn, które są genetycznie obarczone problemem wypadania.

Kolagen naturalny – dla kogo?

W aptekach można znaleźć różnorakie preparaty kolagenowe na włosy oraz paznokcie, które zawierają w składzie wyłącznie naturalne składniki. Przy wyborze należy zwracać uwagę na to, że są mieszanki, które z nazwą czysty kolagen tak naprawdę nie maja nic wspólnego i jest to próba naciągnięcia, zachęcenia klientów do kupowania.

Kolagen naturalny a kapsułki

Kolagen naturalny w kapsułkach będzie trzeba stosować systematycznie po jednej kapsułce przynajmniej przez okres trzech miesięcy. Dopiero po takim okresie dochodzi do zauważalnych zewnętrznie zmian w organizmie, którego struktura kolagenowa będzie po prostu zdecydowanie lepsza, mocniejsza, jędrniejsza.

Odbudowa włosów

Stosowanie go od zewnątrz w postaci kremu czy olejku to także bardzo prosty sposób. Trzeba go nakładać równomiernie cienką warstwą na skórę, która będzie jeszcze nieco wilgotna. Kobiety powinny pamiętać, że nie można nakładać kolagenu na cerę bezpośrednio oczyszczoną tonikiem albo mleczkiem, ponieważ to białko, które po zetknięciu z kwasem będzie się ścinać. Kolagen delikatnie wklepywany w naszą skórę powinien się skutecznie wchłonąć. Jeśli chcemy unikać efektu ściągnięcia skóry dobrze będzie zastosować prosty krem po około 10 minutach od nałożenia kolagenu.

Stosowanie kolagenu na włosy nie będzie wiązało się ze specjalnymi wytycznymi, najprościej będzie po dokładnym myciu łagodnym szamponem wcierać żel kolagenowy w skórę głowy i następnie rozprowadzać nadmiar na włosy. Nie spłukujemy kolagenu, ale suszymy włosy powietrzem chłodnym z dużej odległości.

Kolagen, który przeznaczony będzie do paznokci nakłada się na oczyszczone z lakieru paznokcie. Nakładanie polega na delikatnym wmasowaniu żelu kolagenowego w wilgotne miejsca wałów paznokciowych i bezpośrednio w płytki paznokciowe. Dłonie lekko nawilżamy kremem do rąk. Na wyschnięty kolagen nakłada będzie można lakier do paznokci bez potrzeby wcześniejszego zmywania środków.

Story Page