Kolagen na włosy

Przenikanie kolagenu przez naskórek będzie możliwe i dzięki temu uda się to dobrze wykorzystać do pielęgnacji włosów, dłoni, stóp oraz paznokci. Wiele osób zastanawia się dlaczego ma takie słabe włosy. Składają one przede wszystkim z białka.

Niedobór białka powoduje, że włosy będą stawać się cienkie, łamliwe, kruche. Zaczynają one wypadać. Za zły stan włosów odpowiadać będą cebulki znajdujące się w skórze głowy, które nie dostarczają odpowiedniej ilości białka w postaci kolagenu. Kolagen to podstawowy składnik włosów. Niedobór we włosach będzie powodował coraz groszy stan.

Kuracja włosów kolagenem

Nasz kolagen będzie między innymi zapobiegał wypadaniu włosów garściami i powstrzymywać będzie ten proces już do 14 dnia po pierwszym użyciu kolagenem. Cebulki rodzą się już tylko zdrowe, nabierają blasku, są lśniące, odżywione, końcówki nie będą się dzielić, włosy odzyskiwać będą kolagen i dzięki temu staną się sprężyste, łatwe do rozczesania, nie plączą się po myciu.

W czasie naszej kuracji powinno się do minimum ograniczać farbowanie, lokowanie i stosowanie prostownicy. Wszystko co działa wysoką temperaturą na włosy będzie miało działanie zabójcze dla kolagenu, będzie bowiem dochodziło do jego wypalenia.

Sposób na suche włosy

Każdy włos niemal w całości składać się będzie z białek kolagenowych. Włos musi natomiast mieć czas na regenerację. W czasie kuracji trzeba oczywiście dążyć do tego, by włosy odpoczywały i mogły się na nowo urodzić zdrowe cebulki. Istotną sprawą będzie dodatkowo również stosowanie suplementacji witaminą C, która powinna uczestniczyć w narodzinach białka kolagenowego i nowych włosów.

Dzięki niej bowiem można oczekiwać, że te nasze włosy będą zdecydowanie wzmocnione. Brak suplementacji witaminą C to bardzo często powodu złej kondycji włosów oraz ich wypadania.

Skóra głowy

Kolagen poprawia również kondycję naszej skóry głowy, zatrzymuje łuszczenie się skóry. pojawienie się łupieżu. Nasza skóra w 70% składa się z białka kolagenowego, a więc chodzi o to, by dostarczyć do skóry takie składniki, które sprawią, że ten odpowiedni skład będzie się utrzymywał. Dzięki kolagenowi będzie można te procesy starzenia opóźniać i tak naprawdę będzie to nasz wielki sukces jaki można w tym zakresie osiągać, dlatego warto takie racjonalne działania zastosować. Wpływ kolagenu na nasze włosy jest już potwierdzony badaniami, dlatego stosowanie racjonalnej suplementacji będzie tutaj rzeczywiście bardzo dobrą decyzją.

Story Page