Kolagen do picia – czy to działa?

Kuracja kolagenowa

Jak badania potwierdzają kolagen, który jest zażywany w postaci płynnej będzie szybko wchłaniany przez przewód pokarmowy oraz szybko także przyswajany przez nasz organizm. Duży wzrost w tkankach będzie już po 6-12 godzinach od spożycia. Maksymalny poziom będzie można zobaczyć w tkankach już po 6 godzinach, w skórze po 12, zaś w chrząstkach będzie tam najwięcej dopiero po dwóch dobach.

Poziom kolagenu będzie utrzymywał się w chrząstce przez dwie doby, a dalsze podawanie będzie pozwalało na trwałe uzupełnienie niedoborów spowodowanych wiekiem czy chorobami. Regularne albo też czasowe doustne zażywanie kolagenu skutecznie usuwać będzie zewnętrzne oznaki starzenia się jak i też odmładza komórki wszystkich organów.

Kolagen wpływać będzie na skuteczne leczenie wielu schorzeń wieku dojrzałego. Może to być między innymi problem z bólami stawów, kręgosłupa, reumatyzmem czy też innymi dolegliwościami związanymi między innymi z okresem menopauzy. Im wcześniej uzupełni się braki kolagenu tym mniejsze będą szkody związane z tymi brakami. Efekty odmłodzenia również będą zdecydowanie lepsze, jeśli działania podejmiemy odpowiednio wcześnie

Kolagen – eliksir młodości

Na rynku znajdzie się już wiele różnorakich suplementów, w których znajduje się kolagen. Większość z nich będzie również posiadać dużą ilość konserwantów oraz śladowe ilości kolagenu. Czysty kolagen w postaci proszku szczególnie polecany przez dermatologów będzie tak naprawdę bardzo rzadko dostępny a producenci starają się nas często oszukiwać, dlatego na ich praktyki należy uważać.

Kolagen do picia

Kolagen – dawkowanie

Sypka i bezsmakowa formuła produktu pozwala na wszechstronne stosowanie w codziennej diecie między innymi w formie dodatku do wody, koktajlu, jogurtu czy soku. Zaleca się dziennie spożywać około 5 gram tego produktu. Jeśli chcemy poprawić działanie kolagenu zaleca się łączyć go z produktami o bardzo wysokim poziomie witaminy C, dzięki której przyswajalność będzie lepsza.

Przepis na koktajl z kolagenem

Wyjątkowa bezsmakowa formuła sprawi, że kolagen będzie można dodawać do wody, soków czy koktajli z owocami również mrożonymi.

Koktajl z truskawek

Składniki:

• 3/4 szklanki jogurtu,

• 200g truskawek

• 1 łyżeczka miodu,

• 1 łyżeczka kolagenu sproszkowanego

Wszytko zmiksować dokładnie. Koktajl podawać schłodzony.

Story Page